ایکنا : تکذیب خبر توزیع بازی رایانه‌ای «ترور روحانی»

لینک کوتاه مطلب :
https://vmojahed.ir/?p=3817
radiomaaref.mahdi .haghverdi.video game 80x80 - ایکنا : تکذیب خبر توزیع بازی رایانه‌ای «ترور روحانی»
رادیو معارف:نقش بازیهای رایانه ای در تخریب اعتقاد مذهبی و دینی
20 مهر 1396
book.kabal  80x80 - ایکنا : تکذیب خبر توزیع بازی رایانه‌ای «ترور روحانی»
معرفی کتاب | تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی در سینما»
20 مهر 1396
نمایش همه
ALI.ROHANI.BLACKLIST 822x480 - ایکنا : تکذیب خبر توزیع بازی رایانه‌ای «ترور روحانی»

ایکنا : تکذیب خبر توزیع بازی رایانه‌ای «ترور روحانی»

مهدی حق‌وردی طاقانکی، کارشناس بازی‌های رایانه‌ای، خبر توزیع بازی ترور روحانی توسط برخی رسانه‌ها را اشتباه دانست.

گروه فضای مجازی ایکنا: مهدی حق‌وردی طاقانکی، کارشناس بازی‌های رایانه‌ای، خبر توزیع بازی ترور روحانی توسط برخی رسانه‌ها را اشتباه دانست.

به تازگی در رسانه‌ها خبری منتشر شد با عنوان «توزیع بازی رایانه‌ای ترور روحانی در تهران»، خبری که پای آن به مصاحبه مطبوعاتی سخنگوی قوه قضاییه رسید و یکی از خبرنگاران از حجت‌الاسلام و‌المسلمین محسنی‌اژه‌ای درباره توزیع این بازی پرسش شد که این مقام مسئول عنوان کرد: «نمی‌دانم که این بازی رایانه‌ای توزیع شده یا نه اما من هم خبر آن را در برخی از سایت‌ها خوانده‌ام اما هنوز موضوع آن را پیگیری نکرده‌ام».

اما آیا واقعا خبر توزیع بازی رایانه‌ای ترور روحانی صحت دارد؟ ماجرا را جویا شدیم. بنده غالباً درباره بازی‌های رایانه‌ای زمانی اظهار نظر می‌کنم که خودم بازی را انجام داده باشم. درباره این خبر باید بگویم که این خبر صحت ندارد.

به نظر می‌رسد بازی که اینگونه خبرساز شده، بازی است تحت عنوان اسپلینترسل: لیست سیاه (Blacklist) که مدتی است در بازار توزیع شده است.

در این بازی در یک مرحله کاربر بازی رایانه‌ای در نقش سم فیشر مأمور آمریکایی وارد سفارتخانه سابق آمریکا در تهران می‌شود که در بازی عنوان می‌شود، اکنون به فرماندهی قدس بدل شده است.

در ابتدای بازی، شما ژنرالی به نام «علی روحانی» را مجبور به همکاری می‌نمایید تا بتوانید به این مرکز نفوذ نمایید. پس برخلاف تصورعام که فکر می‌کنند منظور از این نام، رئیس جمهور ایران است در حقیقت نام کاراکتر سرداری به نام علی روحانی است، هر چند که انتخاب این نام، به طور حتم تصادفی نبوده است. ثانیاً فرد مذکور یعنی علی روحانی، مأمور آمریکایی را وارد تله می‌نماید هر چند که سم فیشر می‌تواند از این تله فرار نماید، اما ترور این فرد یعنی علی روحانی در بازی روی نمی‌دهد و یا حداقل به نمایش در نمی‌آید و متأسفانه پس از انتشار این خبر، توسط برخی رسانه‌ها به سرعت در فضای مجازی و حتی یکی از روزنامه‌های کشور منتشر و نهایتاً به مصاحبه مطبوعاتی سخنگوی قوه قضاییه کشیده شد.

هر چند که این خبر به این نحو صحت نداشت، اما متاسفانه بازار پر است از بازی‌هایی با مضامین توهین‌آمیز همچون توهین به مقدسات و توهین به ارزش‌ها و اعتقادات و … که مطمئناً تأثیر منفی جدی بر روی ذهن کاربران خود خواهد گذاشت، اثری که با نتایج آن در سال‌های آتی به صورت جدی‌تری درگیر خواهیم شد.

لینک مصاحبه در ایکنا: خبرگزاری بین المللی قرآن

بازنشر مصاحبه در وبلاگ مجاهد مجازی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *