دانلود رایگان نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان | آینده بازی های دیجیتال

لینک کوتاه مطلب :
https://vmojahed.ir/?p=6262
video.game .0.1 80x80 - دانلود رایگان نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان | آینده بازی های دیجیتال
اصطلاحات | مطالعات بازی
13 آذر 1397
Bazibaan.N5.P32.33 80x80 - دانلود رایگان نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان | آینده بازی های دیجیتال
نقد بازی یادداشت اول | بازی کن، نقد کن، دوباره بازی کن!
13 آذر 1397

دانلود رایگان نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان

آینده بازی های دیجیتال

جایگزینی واقعیت مجازی به جای واقعیت حقیقی

جایگزینی واقعیت مجازی به جای واقعیت حقیقی شاید اکنون به عنوان یک فیلمنامه در آثاری چون ready player one به چشم بیاید اما هنوز نمیدانیم که پیشرانان تکنولوژی میخواهند ما را به کدامین سو ببرند؟ بنابراین عاقلانه ً ترین کار، حرکت با چشمانی کاملاباز و چراغی در دست است، حتی ا گر نقشهراهنمایی هم فعلا نداشته باشیم!

برخی از والدین بر این باورند که این همه استقبال از تکنولوژی میخواهد چه بلایی بر سر رسم و رسومات و سبک زندگی سنتی و با صفای ما بیاورد؟! در پاسخ باید گفت که قرار نیست تکنولوژیهای جدید جایگزین همه زمانه و همه مکانه در همه چیز زندگی برای ما شوند. ما باید بدانیم از هر وسیلهای به اندازه مناسب و در جای مناسب استفاه نماییم و در مورد فناوریهای جدیدی که هنوز نمی دانیم چه تاثیراتی روی جسم و روح و روان ما میآورند، شرط عقل این است که کاملا محتاط باشیم. این هشدار جدی است که ا گر به سراغ شناخت موضوع نرویم در آیندهای نه چندان دور با نسلی مواجه خواهیم بود که به معنای واقعی کلمه در دنیای متفاوتی از ما زندگی میکنند.

هرچند تجربه بازی با واقعیت مجازی با هدست های رایانه ای و کنسولی، گران قیمت و در شهربازیها و مرا کز خرید هم تفننی و هر از گاهی است، اما در عوض تجربه بازی با هدستهای موبایل و همچنین بازیها و دفترچههای نقاشی واقعیت افزوده در دسترستر و ارزانتر هستند تا حدی که شما در متروی تهران هم میتوانید دفترچه های نقاشی چهاربعدی یا همان واقعیت افزوده را با قیمتی چند هزار تومانی تهیه کنید.

البته فناوری جدید واقعیتهای مجازی و افزوده کاربردهای مفیدی هم دارد و محصولاتی مانند شبیه سازی وقایع کربلا و برنامه آموزشی و پزشکی نیز با بهره از این فناوری ساخته شده است اما به هر حال به قول برخی از پژوهشگران مانند بیلنسون، برکلی و … این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و ما باید در برخورد با آن محتاط باشیم.

 

دانلود رایگان نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان در فروشگاه مجاهد مجازی

 

2 Comments

  1. Avatar abedi.abdollah1356 گفت:

    سلام با تشکر از مطالب ارائه شده
    ایا سایتی وجود دارد که تمام خصوصیات بازی های رایانه ای را بازگونماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *