گزارش تخصصی | نظام موضوعات فقه فضای مجازی

لینک کوتاه مطلب :
https://vmojahed.ir/?p=8424
PowerPoint.MOBILE.APP .1.s 80x80 - گزارش تخصصی | نظام موضوعات فقه فضای مجازی
دانلود قالب پاورپوینت موبایل 1
7 تیر 1399
POWERPOINT.MOBILE APP. infografic.1.widescreen.S 80x80 - گزارش تخصصی | نظام موضوعات فقه فضای مجازی
دانلود قالب پاورپوینت موبایل اینفوگرافیک 1
7 تیر 1399

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه فضای مجازی، کتاب «نظام موضوعات فقه فضای مجازی » اثر حجت الاسلام ابوالحسن حسنی به همت دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه فضای مجازی در 54 صفحه منتشر شد.

در این درختواره، موضوعات موضوعات مربوط به فضای مجازی در چند بخش تدوین شده است. بخش اول، معرفی فقه فضای مجازی و برخی مسایل پیرامونی است.

بخش دوم درختواره به شناسایی الگوهای مفهومی فقهی مربوط به فضای مجازی اختصاص دارد و موضوعاتی را برای تحقیق عرضه کرده تا از جوانب مختلف موضوعات مربوط به فضای مجازی بررسی شود.

در بخش سوم مفهومی جدید به نام سیاست های کلان شرعی در عرصه­ فضای مجازی مطرح می شود. این عنصر جدید مقوم فقه نظام است و ملاکاتی برای تصمیم­گیری شرعی در مواجهه با فضای مجازی به دست می­دهد.

در بخش چهارم اصول و قواعد فقهی مربوط به فضای مجازی بررسی می­شود. بسیاری از این اصول و قواعد، فی حد نفسه اختصاص به فضای مجازی ندارند، اما با توجه به ویژگی­های فضای مجازی این قواعد ممکن است صورت دیگری پیدا کنند و دست کم نحوه تطبیق این قواعد بسیار متفاوت از فضای واقعی خواهد بود.
در بخش پنجم به مسایل فرعی فضای مجازی توجه شده است، اما این توجه از منظر فقه نظام است و از این جهت، مسایل فرعی مطرح شده در این بخش باز متفاوت با نگاه فقه فردی به فضای مجازی است. در آخرین بخش به مسایل مربوط به مقام امتثال در فقه فضای مجازی توجه شده است.

این گزارش را از طریق لینک زیر می توانید به رایگان دانلود نمایید. یا به سایت مرکز ملی فضای مجازی مراجعه نمایید.

https://vmojahed.ir/?p=8421

لینک دانلود رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *